Home         Nowości         Nasze Psy         Mioty         Linki         O nas         Kontakt         Stars

    

 

 
O NAS czyli O HODOWLI
 

 

Boston terrier - to rasa psów, która zadomowiła się w naszym domu wraz z przybyciem w roku 1999 BRANDY z Gdańska Rodem od zaprzyjaźnionego hodowcy Pana Jerzego Pikosa. I choć BRANDY urodziła się w Gdańsku, to jej rodzicami są: importowana z USA PRECIOUS DANDELION, a jej ojcem jest niezapomniany dla mnie, wspaniały pies importowany w Niemczech ze Szwecji GEHENNAS IMP.

Miałam okazję poznać i wykorzystać w swojej hodowli IMP-a, i pozostał On dla mnie psem uosabiającym wzorzec Boston Teriera.

Dzięki BRANDY poznałam smak sukcesów wystawowych, jej uroda i charakter znalazła potwierdzenie w oczach sędziów zagranicznych (min. Francja, Niemcy, Węgry, Izrael) i polskich. Wszystkim sędziom serdecznie dziękuję.

Dzięki BRANDY i jej niesamowitej osobowości w mojej hodowli dziś mieszkają:

od roku: 2001

DJANGO Oranjelust vom Hengstbachtal (Niemcy)

 

od roku: 2002

MAKARENA z Gdańska Rodem (Polska)

 

od roku: 2003

UNE MISS FRANCE TORQUES du Grand Fresnoy (Francja)

 

od roku: 2005

CHLOE Beauty Gremlins (Słowacja)

 

od roku: 2007

THE UPPER TEN Torques (córka UNE MISS FRANCE)

 

A w szczegółach wyglądało to tak...

 

W roku 2000 moja BRANDY została pokryta w Niemczech będącym w rękach moich przyjaciół Urszuli i Herberta Werani-Hinz wybitnym psem JOSIE Oranjelust vom Hengstbachtal. Z tego skojarzenia w 2001 roku urodził się miot na literę "M", 3 pieski (MARCEPAN, MIGDAŁ, MAKOWIEC) i 3 dziewczynki (MORELKA, MAKARENA, MANDARYNKA) w domu pozostała z nami MAKARENA z Gdańska Rodem, pełna poczucia humoru i aktorskich talentów, smakoszka kawy capuccino i jabłek. Mimika jej buzi, wymowne uszy i westchnienia to nasza MAKI.

W 2002 roku z domu Urszuli i Herberta przybył i pozostał pies o niesamowitej muzykalności, chętnie występujący w duetach pies-człowiek nasz DJANGO Oranjelust vom Hengstbachtal. DJNAGO  (ur.1997) zamieszkał z nami jako dorosły pies, sprawdzony reproduktor. Po latach mieszkania z
nami tęskni za swoim językiem ojczystym (strasznie się cieszy gdy odwiedzają nas goście z zachodniej granicy) ale uwielbia pierogi ruskie co dowodzi że jest w pełni polskim psem. 

Pierwszy miot pod przydomkiem TORQUES urodził się w zimę 2003, były to trzy dziewczynki: PEGGY SUE STAR (krótko cieszyliśmy się jej pobytem z nami). Wiązałam z nią plany wystawowe i hodowlane. Była ona wnuczką BRANDY, pięknie zapowiadającą się dziewczynką o której z uznaniem wypowiadała
się francuska sędzina międzynarodowa p. Sylvie Desserne oraz przew. francuskiego Klubu BT. Jej strata to poważny cios dla moich planów hodowlanych. Druga suczka to POLKA STAR założycielka hodowli rosyjskiej hodowli "SHOW-CUBIK" - wł.Władimir Kononow. Trzecia dziewczynka to PIPPI  LANGSTRUMP, która zamieszkała w Warszawie, oraz rodzynek PRINCE STAR, który zamieszkał w Niemczech. Rodzicami miotu "P" byli: MAKARENA i GEHENNAS IMP

W tym samym roku jesienią przybyła do nas ze znanej i cenionej francuskiej hodowli Pani Marie-Helene Combis "du Grand Fresnoy" nasza francuska UNE MISS FRANCE TORQUES du Grand Fresnoy. Jako szczenię była ona dziewczynką, która zachowała niezależność "poglądów" i "myśli" pozostając przy tym niezwykle sympatyczną psią osóbką. UNE MISS FRANCE jako dorosła suczka, sprawdziła się w hodowli i na ringach wystawowych. W domu jest przymilną, mało swawolną osobą. Jej bardzo dobrym przyjacielem jest DJANGO z którym lubi od czasu do czasu "zaszaleć".

Drugi miot z przydomkiem TORQUES urodził się zimą 2006, rodzicami 3 chłopców (ROBIN HOOD, RUSTY BOY, ROXY MUISIC BOY) i jednej dziewczynki (RED SUZIE) zostali: UNE MISS FRANCE TORQUES du Grand Fresnoy i fantastyczny pies BARROCO'S FIFTY-FIFTY urodzony w Finlandii w czołowej hodowli "BARROCO'S" Pani Tarja Hyvarinen hod. a mieszkający w Estonii u Pani Liliany Paljulaid, w znanej i cenionej hodowli "Mersu".

Pod koniec roku 2005, tuż przed Nowym Rokiem, została przywieziona od naszych przyjaciół Vlado i Klaudii Olsovskiej hod. "Beaty Gremlins" naszą CHLOE Beauty Gremlins. Podróż ze Słowacji do Koszalina w tę straszną zimę zabrała nam ponad 26 godzin!!! CHLOE jest jeszcze młodą dziewczynką, dynamiczną i egzekwującą swoje prawa. Nie wyobrażamy sobie naszego domu bez tego czorcika :) Dorosła CHLOE jest najbardziej dynamiczną i temperamentną bostonką w domu. Energia ją rozpiera, co bardzo przydaje się w trakcie prezentacji w ringu. Dynamiczna w ruchu i zachowaniu. Czuła w domu, ale jej panem jest Tomek z czym się pogodziłam :o)

Trzeci miot w hodowli TORQUES przyszedł na świat w czerwcu 2007. Jest to pierwszy miot po CHLOE Beauty Gremlins i wypróbowanego już w mojej hodowli BARROCO'S FIFTY-FIFTY, którego  udostępniła jego właścicielka a nasza przyjaciółka Liliana Paljulaid. Podróż i pobyt w Estonii u Liliany i
jej męża wspominamy do dziś :o) Owocem tego spotkania była 4 szczeniąt: 2 chłopców: SUNNY BOY i SIR FRANCIS BACON oraz 2 dziewczynki: SCENIC BEAUTY i SUZI QUATRO.

Czwarty miot w naszym domu urodził się 1 września 2007, mamą po raz drugi została nasza francuska  UNE MISS FRANCE TORQUES du Grand Fresnoy a ojcem szczeniąt został pies sprowadzony z USA a mieszkający w Niemczech w hod."of Beacon Hill"  Sharon Valley's Going for the Gusto. Na świat przyszła brygada w składzie 5 szczeniąt: 1 piesek TI AMO MARCELLO i 4 dziewczynki: TIME IS MONEY, THE RESER IS SILENCE, THE READINESS IS ALL, THE UPPERTEN która pozostała z nami w domu. THE UPPER TEN po "domowemu" Tośka, to suczka mojej córeczki Esi. Na razie Tosia rośnie, "bałwani" jak na szczeniaka przystało. Zgodnie współżyje ze wszystkimi psami, z mamą UNE MISS FRANCE nadal zachowując więź. Ale szaleństwa z CHLOE są najprzyjemniejszym elementem dnia :o)

Rok 2008 przyniósł nam w marcu prezent w postaci piątego miotu. Ojcem szczeniąt został KENNEDY's WESTERN LEGEND wypożyczony czasowo do hodowli Cabanterra /Niemcy/ z USA. Ponieważ jego pobyt w europie miał się ku końcowi do niego właśnie pojechała UNE MISS FRANCE TORQUES du Grand Fresnoy, a ponieważ nigdy nas nie zawiodła i tym razem przyszły na świat w "zestawie" 2 piesków: UMBERTO i UFO oraz 2 dziewczynek: URSULA i UNIQUE.

Ponieważ życie to nie tylko radość z narodzin i sukcesów wystawowych, ale także ból rozstania, w połowie czerwca 2008 po zaskakującej krótkiej ale gwałtownie rozwijającej się chorobie odeszła od nas moja ukochana BRANDY z Gdańska Rodem. I nie sukcesy i radości które nam dała ale jej charakter, temperament, a przede wszystkim ONA sama jest nie do zastąpienia w moim domu. Brak JEJ w codziennym rytmie dnia, upływających tygodniach, miesiącach.... jest w naszym życiu widoczny i odczuwalny. 
 
Kilka zdań o nas, ludziach.
Mieszkam w Koszalinie z mężem Tomkiem i córeczką Esterką. Oprócz naszych bostonów mieszkała z nami urodzona w 1994 roku Champ.Pl., PT1., IPO1 BAJADERA z Kujawskiego Zagonu - Sznaucer |redni Sól-Pieprz, która odeszła w wieku 12 lat. Od niej zaczęła się nasza najpierw zabawa a później coraz bardziej świadoma decyzja posiadania psów rasowych. BAJADERKA odchowała trzy mioty z przydomkiem Torques, kilkoro z jej dzieci skończyły Championaty Polski. Najwięcej sukcesów wystawowych osiągnęła TOSCA Torques (ojciec jej to wybitny imp. z Rosji LARS Wizant) nie była ona jednak użyta do hodowli.

Hodowla TORQUES to mała domowa hodowla, nasze wszystkie psy mieszkają z nami sypiają z nami też :) Nie jesteśmy nastawieni na dużą ilość miotów. Staramy się dobierać optymalnych partnerów dla naszych dziewczynek. Kryjemy nasze dziewczynki za granicą Polski, psami sprawdzonymi w hodowli i przebadanymi. Szczenięta w TORQUES bywają. Staramy się znaleźć jak najlepszych właścicieli dla szczeniąt urodzonych u nas. Cieszą nas sukcesy naszych dzieci, ale najbardziej zależy nam żeby właściciele kochali nasze dzieci, bo pomimo że one wyjeżdżają w różne zakątki Europy na zawsze pozostają naszymi psami.

Boston Terrier to rasa która "kupuje" właściciela dlatego trudno mieć tylko jednego psa tej rasy. Aktualnie mamy w domu cztery dziewczynki i jednego chłopca. Czy to dużo? Moim zdaniem nie :-)

Zapraszam do odwiedzin strony www, poświęconej mojej ukochanej rasie BOSTON TERRIER.
 

Izabela Oleś

 

 

 

 

Copyright: 2004-2013 Torques
Webdesign: Webkreacje.pl